Yhteystiedot

Porvoon Kokoomus hallituksen yhteystiedot ja luottamustoimet 2017-2021

Puheenjohtaja Hilkka-Leena Orava

hilkkaleena.orava@gmail.com puh. 040 5514175
rakennus- ja ympäristöltk:n jäsen, sivistysltk:n varajäsen (Hjelt), suomenkiel.koulutusjaoston varajäsen (Hjelt), 2. varavaltuutettu

Varapuheenjohtaja Hermanni Rajamäki
hermanni.rajamaki@gmail.com puh. 0405817565

Jäsen sihteeri Camilla Antas
camilla.antas@icloud.com puh. 044 9772008
3. varavaltuutettu, kaupunkikehitysltk jäsen, yksityistiejaoksen jäsen, Borgå Folkakademi hallitus, Kommittén för språklig service vid Nylands förbund puheenjohtaja, Kårkulla samkommun revisionsnämnden ersättare, Kokoomuksen valmistelutoimikunnan jäsen

Rahastonhoitaja Raija Tölkkö
Raija.tolkko@maribella.inet.fi puh. 040 5032134

Jäsensihteeri Zacharias Smouni
zacharias.smouni@gmail.com
kaupunkikeh.ltk:n varajäsen, ruotsinkiel.koulutusjaoston varajäsen (Blomqvist)

Jäsenet

Minna Kaipainen

kaipainen.minna@gmail.com 050 336 3111

Joel Karvinen
Joel@onnistutaan.fi puh. 040 5403146

Srba Lukic
srba.lukic@savilinna.fi puh. 0400707097
sivistyslautakunnan varajäsen (Ranta)

Petri Peltonen
Petripmail-kokoomus@yahoo.fr puh. 050 3851483

Juha Vanhala
vanhalaint@sulo.fi

Valtuutettujen yhteystiedot ja luottamustoimet  2017-2021

Välimäki Markku
markkuvalimaki@gmail.com
p. 0400486212
kaupunginhallituksen jäsen 1.6.2017-31.5.2019  ja
II varapj. 1.6.2019-31.5.2021;

valtuustoryhmän pj
Blomqvist Tom
blomkka@gmail.com
p. 0407669509
rakennus- ja ympäristöltk:n jäsen, ruotsinkiel. koulutusjaoston jäsen
Grönman Jarmo 
jarmo.gronman@pp.inet.fi 
p. 0400490244 
kaupunkikehitysltk:n pj
1.6.2017-31.5.2019 ja
varapj 1.6.2019-31.5.2021
Hjelt Nea
nea.hjelt@gmail.com
p. 0440880132
sivistysltk:n jäsen,
suomenkiel. koulutusjaoksen pj; kaupunginhall. varajäsen (Välimäki)
Kittilä Juha
juha.kittila1@luukku.com
p. 0503835345
tarkastuslautakunnan jäsen
Ranta Janne
janne.ranta@celindgren.fi
p. 0503718815
sivistyslautakunnan jäsen
Uski Nina
nina@mainostoimistopisara.fi
p. 0400625101
kaupunginhallituksen jäsen; maakuntavaltuuston varajäsen

Silja Metsola
metsolasilja@gmail.com puh. 044 9882557
kaupunginhall. varajäsen (Uski)
Porvoon Energian ja Porvoon Sähköverkon hallituksen jäsen
Kokoomuksen puoluevaltuuston jäsen

Porvoon-kokoomuksen-yhdistyksen-saannot_rev-16112016

Facebook Pagelike Widget