Esitys luottamuspaikoista

KOK/KD-VALTUUSTORYHMÄN ESITYS LUOTTAMUSPAIKOISTA

 

  1. VALTUUSTO
    1. Valtuuston 2. varapuheenjohtaja Jere Riikonen* (KD) 1.6.2017-31.5.2019

*KOK/KD 2 vuotta ja vaihto Vihreät

 

  1. KAUPUNGINHALLITUS
    1. kaupunginhallituksen 2. varapuheenjohtaja Markku Välimäki* (KOK) 1.6.2019-31.5.2021 ja sitä ennen jäsen 1.6.2017-31.5.2019
  • *KOK/KD 2 vuotta ja vaihto Vihreät
    1. Nina Uski (KOK) jäsen

varajäsenet: Nea Hjelt (Välimäki) KOK, Silja Metsola (Uski) KOK

 

  1. TARKASTUSLAUTAKUNTA
    1. Juha Kittilä (KOK) jäsen
    2. Tiina Sundqvist (KD) jäsen

varajäsenet: Kari Mervasto (Kittilä) KOK, Riitta Lahtela-Mällinen (Sundqvist) KOK

 

  1. KAUPUNKIKEHITYSLAUTAKUNTA
    1. Jarmo Grönman (KOK) puheenjohtaja/varapuheenjohtaja 2/2 vuotta vaihto RKP
    2. Camilla Antas (KOK) jäsen

varajäsenet: Dan Tallberg (Grönman) KOK, Jaana Koskenniemi (Antas) KOK

 

  1. RAKENNUS- JA YMPÄRISTÖLAUTAKUNTA
    1. Tom Blomqvist (KOK) jäsen
    2. Hilkka-Leena Orava (KOK) jäsen

varajäsenet: Oskari Kauppi (Blomqvist) KOK, Hilkka Knuuttila (Orava) KOK

 

  1. SIVISTYSLAUTAKUNTA
    1. Janne Ranta (KOK) jäsen
    2. Nea Hjelt (KOK) jäsen

varajäsenet: Srba Lukic (Ranta) KOK, Anna Granfelt (Hjelt) KOK

 

  1. Suomenkielinen koulutusjaos
    1. Nea Hjelt (KOK) puheenjohtaja

varajäsen: Anna Granfelt (KOK) jäsen

  1. Ruotsinkielinen koulutusjaos
    1. Tom Blomqvist (KOK) jäsen

varajäsen: Zacharias Smouni (KOK)

 

  1. SOSIAALI- JA TERVEYSLAUTAKUNTA
    1. Irmeli Hoffrén (KOK) jäsen

varajäsen Reijo Mokka (KOK)

 

  1. KESKUSVAALILAUTAKUNTA

varapuheenjohtaja Eero Henttala (KOK)

Esitys luottamuspaikoista