Yhteystiedot

Porvoon Kokoomus hallituksen yhteystiedot ja luottamustoimet 2017-2021

Puheenjohtaja Hilkka-Leena Orava
hilkkaleena.orava@gmail.com puh. 040 5514175
Varapuheenjohtaja / Vaalipäällikkö Ville Ojala
ojala.v@gmail.com puh. 040 7739889
Jäsensihteeri Tommi Kanon
tommi.kanon@gmail.com
Rahastonhoitaja Raija Tölkkö
Raija.tolkko@maribella.inet.fi puh. 040 5032134
Jäsenet
Minna Kaipainen kaipainen.minna@gmail.com puh. 050 336 3111
Joel Karvinen
Joel@onnistutaan.fi puh. 040 5403146
Nina Uski nina@mainostoimistopisara.fi puh.0400 625101
Anni Sinkko anni.sinkko@hotmail.com puh. 040 1801253
Tom Blomqvist blomkka@gmail.com puh. 040 7669509
Minttu Helanne minttu.helanne@gmail.com puh. 0400 969937
Yhteystiedot ja luottamustoimet  2017-2021
Välimäki Markku
markkuvalimaki@gmail.com
p. 0400486212
kaupunginhallituksen jäsen 1.6.2017-31.5.2019  ja
II varapj. 1.6.2019-31.5.2021;

valtuustoryhmän pj
Blomqvist Tom
blomkka@gmail.com
p. 0407669509
rakennus- ja ympäristöltk:n jäsen, ruotsinkiel. koulutusjaoston jäsen
Grönman Jarmo 
jarmo.gronman@pp.inet.fi 
p. 0400490244 
kaupunkikehitysltk:n pj
1.6.2017-31.5.2019 ja
varapj 1.6.2019-31.5.2021
Hjelt Nea
nea.hjelt@gmail.com
p. 0440880132
sivistysltk:n jäsen,
suomenkiel. koulutusjaoksen pj; kaupunginhall. varajäsen (Välimäki)
Kittilä Juha
juha.kittila1@luukku.com
p. 0503835345
tarkastuslautakunnan jäsen
Ranta Janne
janne.ranta@celindgren.fi
p. 0503718815
sivistyslautakunnan jäsen
Uski Nina
nina@mainostoimistopisara.fi
p. 0400625101
kaupunginhallituksen jäsen; maakuntavaltuuston varajäsen

Silja Metsola
metsolasilja@gmail.com puh. 044 9882557
kaupunginhall. varajäsen (Uski)
Porvoon Energian ja Porvoon Sähköverkon hallituksen jäsen
Kokoomuksen puoluevaltuuston jäsen

 

Porvoon kokoomus säännöt 2020 rev-16112016

Facebook Pagelike Widget